..:: List otwarty ::..

Zobacz też:
 • Historia Śląskiego Klubu Golfowego
 • Początki golfa na Śląsku.doc
 • Mity na temat golfa.doc


  GOLF to sport zdobywający coraz szerszą rzeszę zapalonych amatorów-entuzjastów acz wciąż mało znany w naszym kraju. Chcemy to zmienić.

  Golf jest bez wątpienia sportem elitarnym.
  Jego elitarność polega na tym, że od graczy wymaga się przestrzegania golfowej etykiety i nienagannego zachowania.
  Niezależnie od wieku przygodę z golfem, na całym świecie wszyscy rozpoczynają tak samo - na polu treningowym tzw. Driving Range. Aby móc poznać prawdziwe uroki tego sportu i zagrać na polu golfowym należy najpierw zaznajomić się z zasadami bezpieczeństwa i regułami gry oraz zdobyć podstawowe umiejętności w posługiwaniu się kijami do gry w tą piękną grę.
  Jest to sport dla wszystkich zarówno kilkuletnich dzieci jak i dla seniorów.
  Zdobycie ww. umiejętności potwierdza tzw. "zielona karta" - jest to swoiste "golfowe prawo jazdy". Posiadanie zielonej karty upoważnia do gry na polach golfowych.
  Od tego właśnie momentu można się oddać prawdziwej frajdzie jaką przynosi gra w golfa.

  Gra polega w największym skrócie na takim uderzaniu piłki aby od miejsca startu jak najmniejszą ilością uderzeń umieścić piłkę w odpowiednim dołku.
  Grę można prowadzić wg. różnych systemów/reguł. Ponadto, system handicapowy okreslający stopień "wtajemniczenia" lub inaczej umiejętności gracza pozwala osobom, które zaczynają grać zawalczyć z wytrawnymi graczami i nieraz wygrać pomimo większej liczby wykonanych uderzeń.

  Koszty związane z grą w golfa nie odbiegają zasadniczo od kosztów związanych z nauką np. tenisa lub jazdy na nartach, a przecież nasze zimowe ośrodki są pełne w sezonie narciarskim. Golf może być więc idealnym dopełnieniem w sezonie letnim.
  Kilkugodzinny spacer i rozłożony wprawdzie w czasie ale związany z grą wysiłek fizyczny na pewno korzystnie wpłyną na naszą witalność, zdrowie i samopoczucie.

  Wypożyczenie podstawowych akcesoriów do treningu tj.: kija i piłek treningowych to koszt rzędu zaledwie kilku złotych. Koszty związane z zakupem sprzętu są podobne do kosztów jakie ponosi amator np. narciarstwa.


  Więcej informacji bezpośrednio w klubie.


  Pozdrawiam i zapraszam do Siemianowic Śląskich
  Menedżer Pola