Śląski Klub Golfowy w Siemianowicach Śląskich założyli pracownicy absolwenci Uniwersytetu Śląskiego. Zasadnicze cele Klubu to propagowanie gry w golfa, jako sportu dla rodzin, tworzenie kontaktów i więzi towarzyskich pomiędzy członkami Klubu oraz promocja regionu.

18-to dołkowe pole golfowe Par 72 (do IX.2007 - 9-cio dołkowe pole golfowe Par 36, do 2004 - Par 31) o powierzchni 42 ha, (do IX.2007 o powierzchni 17 ha, do 2004 - o powierzchni 12 ha) jest położone w dzielnicy willowej, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu "Bażantarnia". W pobliżu pola golfowego znajduje się kompleks sportowo-rekreacyjny "Pszczelnik", z kortami tenisowymi, basenem, boiskami do piłki nożnej, ręcznej i hokeja na trawie i miejscami noclegowymi. Niedaleko położona jest strzelnica sportowa, restauracja "Parkowa" oraz zabytkowy zespół pałacowo-parkowy.

Oprócz pola golfowego działa Driving Range, wypożyczalnia sprzętu oraz szkoła golfa. Powstał również domek klubowy. Klub organizuje masowe imprezy sportowo-rekreacyjne dla organizacji zrzeszających przedsiębiorców działających w regionie oraz imprezy integracyjne dla firm.